Nasi na podium we Włoszech!

27-05-2024

Polscy Rokkersi dobrze wykorzystują chwilową przerwę w ściganiu na krajowym podwórku. W miniony weekend spora grupa naszych zawodników podjęła rywalizację we Włoszech. Na South Garda Karting rozegrano bowiem 4 rundę Rok Cup Italy a Polacy aż 4-krotnie stawali na podium! To Błażej Kostrzewa, Franciszek Czapla, Bartosz Grzywacz i Adrian Marcinkiewicz.

P2 w Mini Roku wywalczył Błażej Kostrzewa. W klasyfikacji sezonu Kostrzewa wskoczył na 5 miejsce. W "top 10" kat. Mini Rok dojechał również Mikołaj Gawlikowski (p8). Franciszek Czapla wywalczył natomiast 3 miejsce w Senior Roku a w generalce zajmuję obecnie, podobnie jak Błażej, 5-tą lokatę. P9 w seniorach wywalczył Piotr Protasiewicz. Najlepszy wynik w Junior Roku osiągnęła Julia Angelard notując 17 rezultat. W generalce najwyżej plasuje się Antoni Kosiba, który podobnie jak koledzy jest 5-ty. W pozostałych kategoriach rozegrano 2 wyścigi finałowe, w których najlepsze wyniki uzyskali: Bartosz Grzywacz (Super Rok) - p2, p6; Adrian Marcinkiewicz (Expert Rok) - p6, p3 a także Adrian Łabuda (Shifter Rok) p20 w wyścigu nr 1 i Marcel Kasprzycki (Shifter Rok) p13 w wyścigu nr 2.