Nocne ściganie w Lonato!

15-07-2024

W środku wakacji, na torze South Garda Karting, dochodzi corocznie do niezwykłego wydarzenia - jednodniowej rundy Rok Cup Italy, której finały rozgrywają się w nocy! Tym razem była to 6 odsłona włoskiego ROK'a a Polaków oglądaliśmy we wszystkich kategoriach ROK. W dwóch stanęliśmy na podium! To kategoria Super Rok i Mini Rok.

Drugi po kwalifikacjach Bartosz Grzywacz utrzymał P2 w wyścigu pierwszym Super Rok'a a następnie powtórzył wynik w wyścigu drugim. Świetny, niemal perfekcyjny weekend zaliczył Błażej Kostrzewa, który do finału Mini Rok'a przystępował z pole position. Niestety do zwycięstwa zabrakło zaledwie 0.062 sekundy a Kostrzewa ostatecznie zajął 3 miejsce. Tuż za nim finiszowali kolejni Mini Rokkersi: Dawid Tyndel i Kacper Kluk. O podium w Senior Roku otarł się Kacper Turoboyski, który finiszował 4. W "top 10" Expert Rok'a finiszował Adrian Marcinkiewicz (P4, P5). W Junior Roku P8 wywalczył Oskar Hildebrański a P9 Miłosz Smuk.

Kolejna runda włoskiego ROK'a odbędzie się w sierpniu na torze Franciacorta. Za kilka dni Rokkersi zameldują się natomiast w Toruniu. Teraz czas na 5-te spotkanie w ramach Rok Cup Poland.